پنل کاربر سبد خرید
ورود / عضویتورود
عضویت
بازیابی رمز
ورود / عضویت
راهنما بخش پرسش و پاسخ

راهنما بخش پرسش و پاسخ

پس از مدت ها بررسی و دریافت بازخوردهای مختلف از شما همراهان بزرگوار اِستپ هِلپ، برآن شدیم تا کیفیت و تنوع خدمات خود را برای سرویس دهی بهتر به مخاطبان این وب سایت، بهبود و گسترش دهیم.

به همین منظور در مرحله اول، بخش پرسش و پاسخ برای مطرح کردن سوالات فنی و مشارکت در پاسخگویی به سوالات یکدیگر، راه اندازی شد.


صفحه اصلی پرسش و پاسخ

در صفحه اصلی شما میتوانید سوالات سایر کاربران را مشاهده نمایید و به سوالات آنها پاسخ دهید، یا درصورتی که جهت درج سوال به این بخش مراجعه کرده اید، ابتدا از قسمت جستجو سوال خود را جستجو کنید و در صورت نیافتن سوال مشابه یا پاسخ صحیح جهت درج سوال روی دکمه “سوالتان را بپرسید” کلیک نمایید.

راهنما بخش پرسش و پاسخ


درج سوال

دقت داشته باشید در این قسمت پر کردن سه بخش عنوان سوال، موضوع سوال و متن سوال اجباری است. و پر کردن مابقی فیلد ها به کابران کمک میکند سوال شما بهتر درک کنند و زودتر به نتیجه برسید.

عنوان سوال میبایست واضح و کامل باشد به طوری که کاربران با خواندن عنوان سوال متوجه کلیت مشکل شما شوند.

* در هنگام تایپ سوال، سوالات مشابه سایر کاربران به شما پیشنهاد میشود که شاید با مطالعه آنها پاسخ مود نظرتان را بیابید و دیگر نیاز به مطرح کردن سوالتان نباشد. لذا به پیشنهاد های مطرح شده دقت نمایید.

با انتخاب موضوع و دسته بندی مناسب و درست برای سوال، سوال شما در محل های مرتبط دیگری از سایت به نمایش در خواهد آمد و در نتیجه کاربران بیشتری سوالاتان را میبینند و زودتر به جواب میرسید.

راهنما بخش پرسش و پاسخ

انتخاب پست مرتبط با سوال به کاربران کمک میکند که درک بهتری از سوالتان داشته باشند و جواب نزدیکتری به سوالتان دهند، در نتیجه شما سریعتر به پاسخ مناسب دست خواهید یافت.

* در صورتی که پست مرتبط با سوالتان پیدا نشد نگران نباشید، پر کردن این فیلد اختیاری است.

راهنما بخش پرسش و پاسخ

متن سوال میبایست شرح کاملی از مشکل شما باشد به طوری که هر کاربر با خواندن آن به راحتی متوجه مشکل شما شود. توضیح اینکه مشکل از کجا آغاز شده، شما چه کارهایی برای حل آن انجام داده اید و وضعیت کنونی، در رسیدن به جواب مناسب بسیار کاربردی است.

درج برچسب های مناسب باعث میشود سوال شما از طریق موتور های جستجو مانند گوگل قابل مشاهده باشد و در نتیجه کاربران خارج از سایت را به سمت سوال شما هدایت کنند. در نتیجه به سوال شما در زمان کمتری پاسخ داده خواهد شد.

* بهتر است بین ۳ تا ۵ برچسب مناسب برای سوالتان درج کنید.

راهنما بخش پرسش و پاسخ

* با فعال کردن گزینه “پاسخ ها را از طریق ایمیل به من اطلاع بده” پاسخ های کاربران از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد.

استفاده از ویرایشگر متن:

جهت پر رنگ کردن بخشی از متن، کلمات مورد نظرتان را انتخاب نمایید و سپس بر روی دکمه “B” کلیک نمایید.

جهت درجت علامت های ♦ و • در محل مورد نظر کافی است ابتدا روی قسمت مورد نظرتان کلیک نمایید و سپس روی دکمه مربوطه کلیک نمایید.

چنانچه نیاز به درج لینک در متن سوال دارید ابتدا قسمت مورد نظرتان از متن را انتخاب نمایید سپس در کادر کوچک بالا آدرس لینک را وارد نمایید و روی دکمه لینک کلیک نمایید.

* توجه نمایید درج لینک تبلیغاتی مجاز نمیباشد و همچنین در آدرس لینک نباید کارکتر هایی مانند ؟ & = و… وجود داشته باشد.

* آدرس لینک باید کامل باشد، یعنی با http یا https آغاز شود.

* جهت درج سوال لازم است در سایت ثبت نام کرده باشید و ایمیل شما تایید شده باشد. در صورتی که قبلا وارد نشده بودید نگران نباشید، لازم نیست تمام این مراحل را از ابتدا و پس از ورود طی کنید. سوال شما باقی میماند و با کلیک بر روی دکمه ثبت سوال پنجره محاوره ای ورود و عضویت برای شما نمایش داده میشود. پس از ورود پنجره بسته شده و لازم است شما مجدد روی دکمه ثبت سوال کلیک نمایید.

راهنما بخش پرسش و پاسخ

در صورتی که مشکلی در درج سوال شما وجود نداشته باشد پس از ثبت سوال به صفحه مربوط به سوالتان منتقل میشوید، در این قسمت در صورت نیاز میتوانید سوالتان را ویرایش و یا تکمیل نمایید.

راهنما بخش پرسش و پاسخ

با کلیک بر روی دکمه “ویرایش متن سوال” پنجره محاوره ای ویرایش برای شما باز خواهد شد. و به راحتی قادر به ویرایش متن سوالتان هستید.

راهنما بخش پرسش و پاسخ


درج پاسخ برای سوال

چنانچه میخواهید به سوال کاربران پاسخ دهید. به پایین صفحه سوال بروید یا بر روی دکمه “به سوال پاسخ دهید” کلیک نمایید. و پاسختان را در کادر مربوطه وارد نمایید.

* بهتر است پاسختان کامل و شفاف باشد تا به حل کامل مشکل کمک نمایید.

راهنما بخش پرسش و پاسخ


نظر دهی و امتیاز دهی

چه سوال توسط شما درج شده باشد چه در حال مطالعه سوال دیگران باشید میتوانید به سوال و پاسخ ها امتیاز دهید و همچنین نظر خود را در مورد سوال یا پاسخ در زیر آن درج نمایید.

راهنما بخش پرسش و پاسخ

چنانچه سوال توسط شما درج شده باشد و پاسخ مناسب را دریافت کرده باشید میتواند جهت احترام و تشکر از شخص پاسخ دهنده، پاسخ مورد نظر را به عنوان پاسخ صحیح انتخاب نمایید.

* این کار به سایر کابران که مشکل مشابه شما دارند و سوالتان را مطالعه میکند کمک میکنند تا به راحتی راه حل مناسب را از بین پاسخ ها پیدا کنند.

راهنما بخش پرسش و پاسخ


قوانین و نکات مهم بخش پرسش و پاسخ

به منظور ایجاد نظم در تالار  پرسش و پاسخ وبسایت اِستپ هِلپ و افزایش بهره وری در این بخش نیاز است که کلیه اعضا به نکات زیر توجه نمایند:

 

۱-  کلیه افراد علاقمند در ارسال مطلب در این بخش لازم است در سایت عضو شوند.

۲-  از گفتگوهای شخصی جدا خودداری شود.

۳-  در صورت رضایت از پاسخ یک فرد، لطفا به پاسخ امتیاز دهید.

۴-  از ارسال مطالب ضد اخلاق و برخلاف قوانین کشور جدا خودداری شود.

۵-  پیش از ارسال هر سوال، ابتدا مطمئن شوید این سوال قبلا توسط شخص دیگری پرسیده نشده باشد (از ارسال سوال تکراری خودداری نمایید).

۶-  عنوان و توضیحات سوال خود را واضح و کامل مطرح کنید تا دیگران برای پاسخگویی دچار اشتباه و ابهام نشوند. سوالات با عنوان و توضیحات کوتاه ثبت نمی شوند.

۷-  برای حفظ نظم و دریافت سریع پاسخ، دسته بندی، پست مرتبط و برچسب های لازم برای سوال را حتما انتخاب نمایید.

۸-  به نشانه احترام و تشکر از پاسخ دهندگانی که راه حل آن ها کارگشای مشکل شما بود، مفید بودن پاسخ را تایید کنید.

۹-  از ارسال پاسخ هایی که جنبه تبلیغاتی دارند جدا خودداری نمایید. این پاسخ ها حذف خواهند شد.

 

در صورت نیاز به دریافت توضیحات و راهنمایی بیشتر می توانید از طریق قسمت پیام پنل کاربری با ما در تماس باشید.

موفق باشید.